Zima w Nowym Gierałtowie
Lokalizacja

Nowy Gierałtów położony jest w dolinie rzeki Białej Lądeckiej między Górami Bialskimi a Złotymi i należy do gminy Stronie Śląskie.

W odległości 20m od domu znajduje się palenisko wraz miejscem do spotkań. Wieczorem oferujemy więc miłe chwile spędzone przy ognisku lub grillu. Posesja jest ogrodzona i znajduje się z dala od drogi co umożliwia bezpieczną i swobodną zabawę dzieciom a dorosłym odpoczynek w ciszy i spokoju. Wydzielony jest też duży i bezpieczny parking dla samochodów.

Pobierz trasę dojazdu: Wrocław-Czartowiec w wersji pdf (123KB).

atrakcje turystyczne

W samym Nowym Gierałtowie jak i w jego okolicach znajduje się mnóstwo atrakcyjnych szlaków i tras turystycznych dla ludzi lubiących piesze wędrówki, a także dla miłośników rowerów górskich. Jest to bardzo atrakcyjny teren turystyczny o każdej porze roku.

W okresie zimowym ze względu na długą i śnieżną zimę, jest to świetny teren do uprawiania sportów zimowych. W okolicy znajdują się liczne wyciągi narciarskie. Najbliższy w samym Nowym Gierałtowie, (talerzykowy, oświetlony, ok. 500m długości). Następny w Bielicach, ok. 2km (470m, oświetlony, orczykowy - 2-osobowy), znajdują się tam trasy dla narciarzy zaawansowanych jak i dla początkujących. Wyciągi są oświetlone i ratrakowane. Czynne w godzinach 9-21. Ośrodki narciarskie zapewniające dłuższe i tym samym atrakcyjniejsze zjazdy zlokalizowane są w sąsiadującym masywie Sienna – kompleks narciarski Czarna Góra, Kamienica, Nowa Morawa.

W okresie letnim polecamy Państwu: wędrówki piesze szlakami (niebieski, zielony i czerwony) prowadzącymi przez interesujące miejsca: główne szczyty, grupę skalną "Trzy Siostry", piękną dolinę Białej Lądeckiej oraz przez rezerwat przyrody - Puszczę Śnieżnej Białki. Turystyczne trasy są atrakcyjne krajobrazowo i idealne do dłuższych jak i krótszych pieszych wędrówek po okolicy. Szlaki rowerowe natomiast prowadzą przez sieć dróg leśnych w bardziej dostępnej części północnej Gór Bialskich, oraz do okolic Przełęczy Płoszczyny. Dla lubiących wędkować w okolicy znajduje się wiele czystych i zasobnych w ryby łowisk.

Na terenie Ziemi Kłodzkiej znajdują się ciekawe miejsca godne zobaczenia: Przełęcz Sucha (zwaną także "Jagodową"), Puszcza Jodłowa, Kraina Czarnego Bociana, Masyw Śnieżnika, Jaskinia Niedźwiedzia, Muzeum Ziemi, nieczynna kopalnia uranu, Zamek w Trzebieszowicach. W Stroniu Śląskim miło można spędzić czas na krytym basenie, który jest do Państwa dyspozycji przez cały rok.

Copyright 2006